Правила домену ODESSA.UA, OD.UA

Зм╕ст

 

1.    Загальн╕ положення.................................................................................................................. 1

2.    Особливост╕ адм╕н╕стрування домену ODESSA.UA.............................................................. 1

3.    Перел╕к посилань……………………………………………………………………………..2

4.      Ре╓страц╕йна база даних домену

 

1.      Загальн╕ положення

1.1.               Ц╕ Правила домену ODESSA.UA, OD.UA (надал╕ – Правила) розроблен╕ в╕дпов╕дно до п.1.2 чинних Правил домену .UA.

1.2.               Терм╕ни та визначення, вжит╕ в текст╕ цих Правил, використано в значенн╕ та тлумаченн╕, наведеному в чинних Правилах домену .UA, якщо ╕нше не зазначено окремо.

1.3.               Им`я, делеговане у доменODESSA.UA, мае бути делеговане у домен╕ OD.UA т╕льки теж само╖ ф╕зично╖ або юридично╖ особи.

1.4.               Домен ODESSA.UA та OD.UA дал╕ ODESSA.UA ╓ публ╕чним доменом другого р╕вня – складовою частиною домену .UA.

1.5.               Делегування доменних ╕мен у домен╕ ODESSA.UA в╕дбува╓ться в╕дпов╕дно до розд╕лу 2 чинних Правил домену .UA.

1.6.               Особливост╕ адм╕н╕стрування домену ODESSA.UA встановлено розд╕лом 2 цих Правил.

1.7.               ╤нформац╕я щодо делегування та адм╕н╕стрування доменних ╕мен в домен╕ ODESSA.UA збер╕га╓ться в ре╓страц╕йн╕й баз╕ даних домену, в формат╕ та за правилами, встановленими розд╕лом 4.

1.8.               Доменний сп╕р, що виник в домен╕  ODESSA.UA,  п╕дляга╓ регулюванню в╕дпов╕дно до положень розд╕лу 5 чинних Правил домену .UA.

2.      Особливост╕ адм╕н╕стрування домену ODESSA.UA

2.1.                 Домен ODESSA.UA делеговано в ╕нтересах сп╕льноти користувач╕в ╤нтернет, як╕ зд╕йснюють д╕лову, громадську, господарську, культурну, просв╕тницьку, ╕нформац╕йну або адм╕н╕стративну  д╕яльн╕сть, ╕ншу д╕яльн╕сть, незаборонену чинним законодавством Укра╖ни, та мають законн╕ ╕нтереси в межах територ╕╖, визначено╖ адм╕н╕стративним кордоном м╕ста Одеса та Одеськоi област╕ Укра╖ни.

2.2.                 Строк обробки заявки на делегування доменного ╕мен╕ в домен╕ ODESSA.UA становить не б╕льше 5 (п’яти) робочих дн╕в. Адм╕н╕стратор домену ODESSA.UA у зазначений строк зобов`язаний, зг╕дно п.2.10.6 чинних Правил домену .UA, спов╕стити електронним(и) листом(ами) адм╕н╕стративну та техн╕чних контактних ос╕б в╕дпов╕дного ре╓стратора про х╕д та результат обробки заявки.

2.3.                 Заявки на делегування доменних ╕мен в домен╕ ODESSA.UA обробляються в порядку ╖х надходження до вх╕дно╖ черги ре╓страц╕йно╖ бази даних домену ODESSA.UA. Пер╕од одночасност╕ для заявок на делегування доменних ╕мен в домен╕ ODESSA.UA не встановлю╓ться.

2.4.                 Адм╕н╕стратор домену ODESSA.UA на власний розсуд прийма╓ р╕шення про визнання заявки на делегування доменного ╕мен╕ в домен╕ ODESSA.UA такою, яка в╕дпов╕да╓ вимогам пп.1.5 та 2.1 цих Правил та вимогам чинних Правил домену .UA, та про делегування доменного ╕мен╕ зг╕дно заявки, або р╕шення про в╕дмову в делегуванн╕ такого доменного ╕мен╕.

 

3.      Перел╕к посилань

 

3.1.  STD1 (RFC#2800) Internet Official Protocol Standards

3.2.  STD0013 (RFC#1034) DOMAIN NAMES - CONCEPTS AND FACILITIES

3.3.  RFC#1035 DOMAIN NAMES - IMPLEMENTATION AND SPECIFICATION

3.4.  RFC#1123 Requirements for Internet Hosts -- Application and Support

3.5.  RFC#1591 Domain Name System Structure and Delegation

3.6.  RFC#2832  NSI Registry Registrar Protocol (RRP) Version 1.1.0

3.7.  RFC#1886  DNS Extensions to support IP version 6

3.8.  ICP-1: Internet Domain Name System Structure and Delegation

3.9.  UDRP  ICANN Uniform Domain-Name Dispute-Resolution Policy

3.10.        USDoC98  Management of Internet Names and Addresses

3.11.        RFC#1032 DOMAIN ADMINISTRATORS GUIDE

3.12.        CENTR  Best Practice Guidelines for ccTLD Managers

3.13.        WIPO ccTLD Best Practices for the Prevention and Resolution of Intellectual Property Disputes

3.14.        Мадридська угода про м╕жнародну ре╓страц╕ю знак╕в в╕д 14 кв╕тня 1891 року (дата набуття чинност╕ для Укра╖ни 5.12.91 р.)

3.15.        Протокол до Мадридсько╖ угоди про м╕жнародну ре╓страц╕ю знак╕в, прийнятий в Мадрид╕ 28 червня 1989 р. (дата при╓днання Укра╖ни 01.06.2000 р.)

3.16.        Закон Укра╖ни "Про при╓днання Укра╖ни до Протоколу до Мадридсько╖ угоди про м╕жнародну ре╓страц╕ю знак╕в" в╕д 1 червня 2000 року

3.17.        Закон Укра╖ни „Про охорону прав на знаки для товар╕в та послуг” в╕д 15 грудня 1993 року, №3689-XII

3.18.        Конвенц╕я з охорони промислово╖ власност╕ (Паризька конвенц╕я)

3.19.        Правила домену .UA

3.20.        “Оф╕ц╕йний переклад нормативних акт╕в ╢вросоюзу в сфер╕ ╕нформац╕йно-комун╕кац╕йних технолог╕й” – К.: Громадська орган╕зац╕я “╤нтерньюз-Укра╖на”, М╕жнародний фонд “В╕дродження”, 2002. – 219 с.

 

4.      Ре╓страц╕йна база даних домену ODESSA.UA (база WHOIS)

4.1.    Ре╓страц╕йна база домену ODESSA.UA (надал╕ - База) ╓ ╓диним централ╕зованим джерелом ╕нформац╕╖ щодо делегування та адм╕н╕стрування доменних ╕мен в домен╕ ODESSA.UA, а саме ╕нформац╕╖ про:

4.1.1. ре╓странт╕в доменних ╕мен;

4.1.2. ре╓стратор╕в;

4.1.3. доменн╕ ╕мена, делегован╕ в публ╕чних доменах домену ODESSA.UA, ╖х категор╕╖ та статус.

4.2.    Терм╕н “ре╓страц╕я” в межах цих Правил означа╓ внесення до Бази ╕нформац╕╖ про факт делегування певного доменного ╕мен╕ певному ре╓странту.

4.3.    Виключн╕ майнов╕ авторськ╕ права на комп'ютерн╕ програми та бази даних, з яких склада╓ться База, належать адм╕н╕стратору домену ODESSA.UA.

4.4.    Одиницею ╕нформац╕╖ в Баз╕ ╓ запис. База м╕стить записи  таких тип╕в:

4.4.1. запис про доменне ╕м'я;

4.4.2. запис про особу зар╓╓стровану у баз╕ UANIC;

4.4.3. запис про сервер ╕мен (Nserver) – для сервер╕в ╕мен, як╕ обслуговують доменн╕ ╕мена в домен╕ ODESSA.UA, та водночас сам╕ мають символ╕чн╕ ╕мена в цьому ж домен╕.

4.5.    ╤нформац╕я, що склада╓ зм╕ст Бази, ╓ в╕дкритою, за виключенням ╕нформац╕╖, яка зг╕дно цих Правил визначена як конф╕денц╕йна.

4.6.    Актуальна ╕нформац╕я в Баз╕ ╓ доступною будь-як╕й особ╕ через мережу ╤нтернет за протоколом WHOIS.

4.7.    ╤нформац╕я в Баз╕ може бути представлена укра╖нською мовою в кирил╕чному кодуванн╕ KOI8-U або англ╕йською мовою.

4.8.    Вносити до Бази ╕нформац╕ю про доменне ╕м’я, делеговане його ре╓странту в домен╕ ODESSA.UA та/або зм╕нювати зм╕ст тако╖ ╕нформац╕╖, мають право:

4.8.1. ре╓стратор, який уклав з адм╕н╕стратором публ╕чного домену ODESSA.UA догов╕р;

4.9.    ╤нформац╕я, що необх╕дна для аутентикац╕╖ та авторизац╕╖ ос╕б, як╕ мають право вносити зм╕ни до Бази, ╓ конф╕денц╕йною ╕нформац╕╓ю адм╕н╕стратора домену ODESSA.UA та в╕дпов╕дного ре╓стратора.

4.10.                        Ре╓стратор ма╓ право зм╕нювати в Баз╕ виключно ╕нформац╕ю у записах про особу ре╓странт╕в, як╕ мають з цим ре╓стратором чинн╕ договори, а також зм╕ст пол╕в Nserver в записах про доменн╕ ╕мена, поле Mnt-by в яких вказу╓ на цього ре╓стратора.

4.11.                        Кожен запис в Баз╕ м╕стить в соб╕ ╕нформац╕ю про дату останньо╖ його зм╕ни з точн╕стю до секунди за ун╕версальним св╕товим часом, та ╕нформац╕ю про особу, яка внесла ц╕ зм╕ни.

4.12.   Про створення запису, та про вс╕ та будь-як╕ зм╕ни ╕нформац╕╖, яка м╕ститься в запис╕, програмне забезпечення Бази надсила╓ електронн╕ листи за вс╕ма електронними адресами вс╕х ос╕б, на яких посилаються в╕дпов╕дн╕ поля запису як до, так ╕ п╕сля внесення таких зм╕н.

4.13.   Достов╕рн╕сть та актуальн╕сть ╕нформац╕╖, яка м╕ститься в будь-якому запис╕ Бази, гаранту╓ться ре╓странтом та ре╓стратором зг╕дно укладених ними договор╕в.

4.14.   Адм╕н╕стратор домену ODESSA.UA не несе в╕дпов╕дальност╕ за достов╕рн╕сть та актуальн╕сть ╕нформац╕╖ в будь-якому запис╕ Бази, а, зг╕дно з чинними Правилами ICANN та укладених адм╕н╕стратором домену ODESSA.UA договор╕в, в╕дпов╕да╓ лише за збер╕гання ц╕╓╖ ╕нформац╕╖, ╖╖ публ╕чну доступн╕сть та наявн╕сть можливост╕ внесення уповноваженими особами зм╕н до Бази.

4.15.   Запис про доменне ╕м'я м╕стить так╕ поля:

4.15.1.            Domain: доменне ╕м'я. Обов`язкове поле, один рядок.

4.15.2.            Admin-c: nic-hdl особи – ре╓странта доменного ╕мен╕ в Баз╕ whois .UA. Обов'язкове поле, один рядок.

4.15.3.            Tech-c: nic-hdl в Баз╕ whois .UA особи, яка техн╕чно супроводжуватиме новостворюваний домен. Може посилатися, наприклад, на системного адм╕н╕стратора ре╓стратора. Домен може мати б╕льше, н╕ж одного tech-c. Обов`язкове поле, один чи б╕льше рядк╕в.

4.15.4.            Status: стан доменного ╕мен╕ (див.п.4.22 цих Правил). Обов`язкове поле, один рядок.

4.15.5.            Nserver: hostname сервера доменних ╕мен, який забезпечу╓ техн╕чну працездатн╕сть доменного ╕мен╕. Обов'язкове поле, не менше двох рядк╕в, кожний з рядк╕в вказу╓ на ф╕зично окремий сервер. В раз╕, якщо доменне ╕м’я цього сервера ╕мен (hostname) саме знаходиться в домен╕ ODESSA.UA (незалежно в╕д р╕вня ╕мен╕), таке ╕м’я сервера повинно мати в╕дпов╕дний йому запис про сервер ╕мен (див.п.4.23 цих Правил).

4.15.6.            Mnt-by: nic-hdl в Баз╕ whois .UA, що вказу╓ ре╓стратора, який обслугову╓ доменне ╕м'я та ма╓ право вносити зм╕ни до цього запису. Обов'язкове поле, один рядок.

4.15.7.            Descr: додаткова ╕нформац╕я за бажанням ре╓странта у дов╕льн╕й форм╕. Необов'язкове поле, один чи б╕льше рядк╕в.

4.15.8.            Changed: nic-hdl в Баз╕ особи, яка останньою вносила зм╕ни до запису, та дата внесення цих зм╕н у формат╕ YYYYMMDDhhmmss. Обов'язкове поле, один рядок.

4.15.9.            Source: умовна назва Бази, яка ╕дентиф╕ку╓ Базу серед ╕нших систем аналог╕чного призначення, як╕ ╕снують в св╕т╕. Обов'язкове поле, один рядок, значення поля - завжди текстовий рядок "UANIC".

4.16.   Доменне ╕м'я може мати так╕ значення поля Status:

4.16.1.            OK-UNTIL YYYYMMDDhhmmss – доменне ╕м'я делеговано, строк делегування - до вказано╖ дати.

4.16.2.            HOLD-SINCE YYYYMMDDhhmmss – делегування доменного ╕мен╕ та внесення будь-яких зм╕н до запису про доменне ╕м'я призупинен╕ в╕д вказано╖ дати до р╕шення адм╕н╕стратора або до одержання ним судового р╕шення щодо цього доменного ╕мен╕.

4.17.   Запис про сервер ╕мен може створюватись та зм╕нюватись ре╓стратором з метою забезпечення техн╕чно╖ працездатност╕ доменних ╕мен, та м╕стить так╕ поля:

4.23.1.            Nserver: власне ╕м’я (hostname) сервера ╕мен. Обов’язкове поле, один рядок, синтаксис – доменне ╕м’я в домен╕ .UA (незалежно в╕д р╕вня ╕мен╕).

4.23.2.               IP-addr: IP-адреса сервера ╕мен. М╕ж власним ╕менем сервера ╕мен та його IP-адресою ма╓ ╕снувати вза╓мно однозначна в╕дпов╕дн╕сть. Обов'язкове поле, один рядок, синтаксис – IP-адреса в формат╕ верс╕╖ 4 ╤нтернет-протоколу (чотири групи цифр, розд╕лених знаками ".")